UA | RU

Психотерапія - як це?

Додано: 09 липня 2019, 16:03

Видання BuzzFeed попросило своїх читачів поділитися своїми думками про проходження психотерапії.
14 яскравих:

 

1. Буде потрібен час, щоб знайти «свого» терапевта.
Дуже важливо пам'ятати, що перший терапевт, до якого ви йдете, може вам не підійти. І це нормально. Довіряйте собі і своїй інтуїції, але не переплутайте їх зі своїм опором. Можливо, вам доведеться зустрітися з кількома терапевтами перед тим, як ви знайдете «свого».
- Олівія Райс
2. І як тільки ви знайдете того "самого" терапевта, не хвилюйтеся, якщо буде потрібен час, щоб об'єднатися з ним. Мені знадобився певний час, щоб відчути себе в своїй тарілці на зустрічах. Я рада, що не здалася з самого початку і дозволила процесу плевти.
- Брайан Ейворі
3. Як правило, перша зустріч - це тільки знайомство. Ви не одразу занурюєтесь в свої дитячі травми. Буде потрібен час. Цей процес не терпить поспіху.
- Трісія Енджі
4. Психотерапія може стати найважливішим, що ви коли-небудь робили для себе. Це було по-справжньому моїм найважливішим способом, щоб проявити турботу про себе. Було страшно, було пролито багато сліз, але як добре я себе почуваю зараз!
- Бруклін Рамос
5. Терапія потрібна кожному! Я думаю про це дуже просто: ти будеш з самим собою до кінця свого життя, так чому б не дізнатися про себе трішки більше, стати кращою людиною, більш усвідомленим і врешті-решт щасливим і гармонійним? Як тільки у тебе з'являється навик розпізнавати свої почуття і емоції, ти ніби переходиш на інший рівень життя ... навіть дихається легше. Це найкраще, що ви можете зробити для себе!
- Сьюзан Херст
6. Дайте процесу час, щоб відчути прогрес! Не варто очікувати, що всі ваші проблеми вирішаться за пару-трійку сесій. Не звинувачуйте терапевта. Або себе. Це тривалий процес.
- Еліза річний
7. Це дивне почуття свободи, коли ти можеш бути відкритим і чесним з незнайомцем. Я думав, що це буде важко відкритися своєму психотерапевту, але виявилося, розмовляти з ним про мою депресію набагато простіше, ніж з батьками і друзями. Терапевт не буде тебе засуджувати або уникати, тому що ти ділишься своїми проблемами. Це його робота - допомагати тобі справлятися з цими речами.
- Браун Рів
8. Деякі сесії, буває, дуже вимотують. Психотерапія може бути емоційно і фізично важкою, особливо коли ви торкаєтеся болючих тем.
- Грейс Сейго
9. Часом терапевт виводить мене з себе.
- Синтія Хінклі
10. І ви часто будете незадоволені відсутністю конкретних відповідей.
Приготуйтеся до фрустрації. Іноді буде здаватися, що ви йдете в нікуди, що ви ходите по колу, що одні й ті ж проблеми спливають під різним соусом. «Мені не важливо, звідки мої проблеми! Дайте мені рішення, щоб вони нарешті зникли! », - так ви часто будете думати або безпосередньо говорити своєму терапевту. Такі думки нормальні. І в такому стані теж є прогрес (за умови, що у вас хороший терапевт).
- Софія Корнелліус
11. Мабуть, не варто фарбуватися перед сесією. Все одно вся туш потече.
- Луїза Купер
12. Для мене терапія - це маленькі зміни. У моєму випадку не було такого кіношного осяяння, коли ти годину плачеш у терапевта, а потім сонечко засвітило у тебе над головою і знову все відмінно в житті. Зміни були маленькі, майже непомітні, але потім через рік я зрозуміла, що моє життя значно змінилося на краще.
- Фернанда Айзендечер
13. Завдяки психотерапії у тебе з'являється безпечне місце, де ти можеш спробувати зрозуміти і вилікувати свої травми. Якщо у вас було багато травм, терапія буде знову і знову зіштовхувати вас з ними, але в безпечному місці і з людиною, якій ви довіряєте. Стикаючись з ними, ви поступово зцілюєтесь. -Ченноа Саммер
14. Не треба відчувати провину за те, що ви будете багато і довго говорити виключно про себе. У мене пішло 3 тижні на те, щоб почати відкриватися і не відчувати провину за це. Але як тільки я змогла це зробити, це допомогло мені повірити в те, що я важлива, що я заслуговую на допомогу. Це допомогло мені усвідомити, що я значима і можу говорити про себе.
- Серена Казмі

Інші статті